رد کردن لینک ها

رخنه ی اطلاعات شخصی کارمندان NASA

اداره ملی هوا و فضا ی  ایالات متحده (NASA)  بعد از هک شدن حداقل یکی از سرورهای آژانس ، رخنه ی اطلاعاتی به وجود آمده را تایید کرد که در طی آن ممکن است اطلاعات شخصی برخی از کارمندان فعلی و سابق خود در خطر افتاده باشد.

NASA طی یک نامه ی غیررسمی داخلی در روز سه شنبه که به تمام کارکنان ارسال کرده بود، اعلام نمود که هکرهای ناشناخته موفق به دسترسی به یکی از سرورهایی که اطلاعات قابل شناسایی شخصی  (PII)  را ذخیره میکرد، شده اند. از جمله شماره های امنیت اجتماعی کارمندان فعلی و سابق.

آژانس اعلام کرده است که  NASA در ۲۳ اکتبر هنگامیکه کارکنان سایبری NASA به بررسی رخنه ی احتمالی در دو سرور از پرونده های کارکنان خود میپرداختند، متوجه این رخنه امنیتی شدند.

پس از کشف این نفوذ، ناسا از آن زمان سرورهای خود را امن کرده و اعلام کرده است که آژانس با همکاری شرکای سایبری فدرال در حال کار  روی ” بازرسی سرورها برای تعیین حوزه های اطلاعات بالقوه فشرده شده و شناسایی اشخاص آسیب دیده است”. با این حال، NASA اعلام کرد که این روند زمانبر است.

لازم به ذکر است که به گفته ی آژانس هیچ مأموریت فضایی در حادثه سایبری به خطر نیافتاده است..

بر طبق گفته های آژانس، هر کارمند خدمات عمرانی NASA که از July 2006 تا اکتبر سال ۲۰۱۸ به آژانس ملحق /اخراج /یا منتقل شده است ممکن است اطلاعات شخصی ش به خطر افتاده باشد. در حال حاضر NASA تقریبا ۱۷،۳۰۰ نفر را در استخدام خود دارد. این سازمان اعلام کرد که همه کارمندان آسیب دیده پس از شناسایی اعلام خواهند شد و خدمات حفاظت از سرقت هویت و منابع مرتبط با تمام کارمندان آسیب دیده گذشته و حال ارائه می شود.

Bob Gibbs معاون رئیس سرمایه انسانی NASA اعلام کرده است که : ” تیم مدیریت کل ناسا ، از اطلاعات شخصی بسیار جدی تر محافظت خواهد کرد و امنیت اطلاعات همچنان یکی از اولویت های مهم NASA است.”

” NASA به تلاش های خود برای امنیت تمام سرورها ادامه می دهد و در حال مرور عملیات و رویه های آن است تا مطمئن شود که آخرین اقدامات امنیتی در سراسر آژانس دنبال می شود.”

این اولین بار نیست که سرورهای آژانس به خطر افتاده است. ناسا در سال ۲۰۱۶  متحمل یک رخنه ی امنیتی عظیم شد، در آن زمان یک گروه هکری ۲۷۶ گیگابایت اطلاعات حساس از جمله log  های پرواز و credential های هزاران نفر از کارمندانش را منتشر کرد.