رد کردن لینک ها

خدمات شبکه ای

مشاوره

در هر پروژه اعم از راه اندازی شبکه، خدمات شبکه و مسائل امنیتی شبکه های کامپیوتری مشاوره نقش مهمی در بهبود روند اجرای پروژه دارد و موجب می شود پروژه ها به درستی انجام شود. پس در هر پروژه حضور یک یا چند مشاور مجرب احساس می شود . تیم مشاوره جهان پردازان پیشگام هشتم از لحظه‌ی تصمیم به ایجاد شبکه خصوصی و خدمات شبکه خود در کنار شماست و تجربیات سالها کار شبکه را با شما به اشتراک میگذارند تا بهترین تجربه استفاده از خدمات شبکه را داشته باشید.

نصب و راه اندازی تجهیزات شبکه

شرکت جهان پردازان پیشگام هشتم پس از بررسی و امکان سنجی زیرساخت مجموعه شما و محاسبه سرویس های موجود و سرویس های درخواستی بهترین تجهیزات و مناسب ترین امکانات را پیشنهاد و انتخاب میکند تا از کیفیت خدمات ما مطمئن باشید. متخصصان ما تمام تجهیزات شبکه از جمله سوئیچ ، روتر ، اکسس پوینت ، مودم ، وایرلس، دوربین های تحت شبکه و سایر تجهیزاتتان را بر اساس اصول و استانداردها در جای مناسب خود نصب و راه اندازی کرده و تنظیمات لازم را در جهت برقراری امنیت روی آنها اعمال می کنند.

نصب و راه اندازی سرویس های مایکروسافت

Microsoft  با توجه به محصولات متنوع و کاربردی ، یکی از برندهای اصلی در ارائه سرویس های شبکه محسوب می گردد. محصولات سروری مایکروسافت و سرویس های ویندوز سرور در بسیاری از مراکز داده مورد استفاده هستند. شرکت فنی مهندسی جهان پردازان پیشگام هشتم بنا به درخواست مشتری و محاسبه سرویس های موجود و مورد نیاز و سرویس های درخواستی بهترین و به روزترین سرویس ها را پیاده سازی و اجرا میکند که این سرویس ها شامل نصب و ارتقا سیستم عامل کلاینت و سرور، سرویس های ویندوزی مایکروسافت و …. میباشد که در زیر به برخی از ان ها اشاره شده است :

      … ,  Active Directory, DNS , DHCP , RDS , CA Server , WSUS , IIS , WDS

نصب و راه اندازی سرورهای پشتیبان گیری

پیشگیری از بروز مشکلات در شبکه مهم می باشد اما در نهایت امکان بروز مشکل در شبکه وجود دارد مانند خرابی سخت افزاری سرورها، خرابی هارد دیسک، حذف عمدی یا سهوی فایل ها از فایل سرور. به همین جهت پشتیبانی شبکه امر مهمی است. وجود فایل پشتیبان از منابع مهم شرکت از مهمترین وظایف پشتیبان شبکه می باشد. تیم امنیتی جهان پردازان پیشگام هشتم به عنوان مجری راه اندازی و پشتیبانی شبکه امکان نصب و راه اندازی و نگهداری انواع نرم افزارهای پشتیبان گیری (Backup Server) را دارا می باشد. بسته به نوع شبکه و نیاز کارفرما یکی از انواع این محصولات در شبکه نصب و راه اندازی خواهد شد. تنظیمات لازم جهت تهیه فایل پشتیبان به صورت اتوماتیک از منابع شبکه در ساعت و زمان های تعریف شده انجام خواهد شد.

نصب و راه اندازی Mail Server

از جمله مزایای شبکه امکان نصب و راه اندازی پست الکترونیکی سازمانی در شبکه می باشد. MAIL به یکی از مهم ترین و کاربردی ترین جنبه های زندگی تبدیل شده است . با راه اندازی ایمیل سرور دیگر نیازی به چندین دستگاه فیزیکی برای ارسال فکس ، چاپگرهای متعدد ، اسکن مدارک و مستندات شرکت خود نداشته و بسیاری از کاغذ بازی های روزانه و بعضا بدون استفاده عملا حذف خواهند شد و بسیاری مزایای دیگر که وجود یک ایمیل سرور را در شرکت ها و سازمان ها ضروری نموده است. شرکت فنی مهندسی جهان پردازان پیشگام هشتم به همین منظور با راه اندازی مشهورترین نرم افزارهای MAIL سرور شامل Mdaemon , Exchange Server , Kerio Connect و …  به روند اداری کسب  و کار شما سرعت می بخشد.

شبکه خصوصی مجازی VPN

شبکه ی  خصوصی مجازی یا Virtual Private Network شبکه‌ای است که اطلاعات در آن از طریق یک شبکه عمومی مانند اینترنت جابه‌جا می‌شود اما در عین حال با استفاده از الگوریتم‌های رمزنگاری و یا احراز هویت این ارتباط هم‌چنان اختصاصی باقی می‌ماند. شبکه ی خصوصی مجازی به طور عمده برای ایجاد ارتباط بین شعبه‌های مختلف شرکت‌ها و یا فعالیت از راه دور مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا از VPN برای اتصال دو شبکه خصوصی از طریق یک شبکه عمومی مانند اینترنت استفاده می شود. منظور از یک شبکه خصوصی شبکه ای است که بطور آزاد در اختیار و دسترس عموم نیست . به این دلیل مجازی نامیده می شود که از نظر دو شبکه خصوصی، این ارتباط از طریق یک ارتباط و شبکه خصوصی بین آنها برقرار است اما در واقع شبکه عمومی این کار را انجام می دهد . پیاده سازی VPN معمولا اتصال دو یا چند شبکه خصوصی از طریق یک Tunnel رمزشده انجام می شود.

خدمات مجازی سازی

شرکت فنی مهندسی جهان پردازان پیشگام هشتم بنا به درخواست مشتری سروری که قابلیت های سخت افزاری مناسبی دارد را تهیه کرده و قادر خواهید بود تا چندین سیستم را به صورت مجازی در کنار هم و در یک سخت‌افزار داشته باشید. نکات بسیار مهم تری در نحوه اجرای خدمات مجازی ‌سازی وجود دارد که کارشناسان شرکت همواره به آنها پایبند هستند . مزایای مجازی‌سازی شامل موارد ذیل است:

 • کاهش هزینه خرید تجهیزات سخت‌ افزاری زیاد
 • کاهش هزینه‌های جاری نظیر برق، نگهداری، تعمیرات
 • متمرکز سازی سرورها و سرویس‌ ها
 • عدم نیاز به فضای زیاد به نسبت حالت سنتی
 • جابجایی آسان
 • پشتیبان گیری آسان از اطلاعات
 • فضای کمتر و نگهداری آسان ‌تر و مطمئن‌ تر
 • افزایش سرعت و بهره ‌وری سرویس
 • امکان تنظیم و نصب سرورها و تجهیزات مجازی با استفاده از الگو و کپی برداری

نصب و راه اندازی تجهیزات وایرلس

امروزه استفاده از شبکه های وایرلس به صورت روز افزونی در حال افزایش است ، اکثر مدیران و کاربران شبکه خواهان استفاده از شبکه WiFi  هستند . شبکه های وایرلس مزایای زیادی دارند و البته کنار این مزایا معایب بزرگی نیز دارند ، اگر در راه اندازی اینگونه شبکه ها اصول طراحی ، تجهیزات و امنیت رعایت نشود می تواند خسارت غیر قابل جبرانی برای آنها داشته باشد .در دنیای امروز که بد افزار ها و بد یوزر ها پیشرفت های سریعی داشته اند اینکه یک اکسس پوینت در شبکه بگذارید و کاربران به آن وصل شوند واقعا جوابگو نیاز های شما نیست و باید در این زمینه کار را به افرادی که تخصص کافی دارند بسپارید . تیم امنیتی جهان پردازان پیشگام هشتم با آنالیز وضعیت کسب و کار شما بهترین راه حل را به شما ارائه خواهد داد  و رعایت اصول طراحی و امنیت را اولویت کاریمان قرار می دهیم.

طراحی و راه اندازی فایروال ها

فایروال یا دیوار آتش ابزاری برای کنترل دسترسی های غیر مجاز سیستم به اینترنت و شبکه است. به عبارت دیگر فایروال تمام ورودی ها  و خروجی های سیستم را کنترل کرده و مانع از هرگونه دسترسی غیر مجاز به سیستم و یا از سیستم به شبکه اینترنت می شود. فایروال ها به دو گونه سخت افزاری و نرم افزاری می باشند. بر خی از فایروال های مطرح عبارتند از  سیسکو ASA  و Juniper  و Fortigate و فایروال های لینوکسی و ….

اهداف سیستم فایروال:

 • مدیریت دسترسی کاربران به منابع شبکه
 • جلوگیری از ورود غیر مجاز به شبکه
 • کنترل دسترسی کاربران به اینترنت و ایجاد محدودیت های ترافیکی
 • تأمین امنیت شبکه
 • نظارت بر دیتاهای ارسالی و ورودی به شبکه

طراحی و اجرای اتاق سرور

طراحی نقشه اتاق سرور و استانداردسازی بخش‌های مختلف آن از جمله بنای اتاق و دیوارها ، سیستم‌های هوشمند اتاق سرور ، سقف و کف کاذب ، کابل کشی و ترانکینگ استاندارد ، سیستم‌های خنک کننده ، سیستم‌های اعلام و اطفاء حریق ، سیستم‌های کنترل تردد و غیره.

برقراری امنیت در تجهیزات ارتباطی شبکه

در دنیای دیجتالی امروز هر سازمانی که خدمتی را به مشتریان و کارمندان خود ارائه میدهد باید با برقراری امنیت شبکه به طور خاص از داده‌ها، شبکه‌ها، شهرت کاری و برند خود محافظت کند.شرکت جهان پردازان پیشگام هشتم با ایجاد پالیسی های امنیتی برروی تجهیزات ارتباطی شبکه بر بستر سیسکو و میکروتیک و همچنین طراحی و پیاده سازی سرویس های امنیتی IPS/IDS  ,  OSSIM  , OSSEC   و …. اقدام به مانیتورینگ و محافظت از اطلاعات سازمان شما میکند.

پیاده سازی سرویس های Kerio Control  و  Skype for business  و   Adobe Connect و …

پیاده سازی و راه اندازی سرور های لینوکسی و برقراری و ایجاد امنیت در سرویس ها

پیاده سازی و پشتیبانی انواع نرم افزار هاى مانیتورینگ تحت شبکه  بر بستر مایکروسافت و لینوکس اعم از :

   … ,  PRTG , Cacti ,  solarwinds , opmanager , Zabbix